Eksport silników samochodowych

Poza skupem katalizatorów i metali kolorowych, istotną częścią działalności ATOM Recykling jest eksport silników samochodowych. Specjalizujemy się w eksportowaniu używanych silników w szczególności do krajów Afryki oraz na Bliski Wschód. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych pracowników oraz specjalistyczną flotą pojazdów, dzięki czemu możemy zaoferować odbiór towaru na terenie Polski oraz z terytorium Niemiec.

Prowadzimy eksport używanych silników z samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych.

Dlaczego eksport do Afryki i na Bliski Wschód?

Zarówno Afryka, jak i Bliski Wschód stanowią regiony, które w zakresie wymiany towarowej charakteryzują się wyraźnie korzystnymi perspektywami i jednocześnie dają ogromne możliwości inwestycyjne. Eksport do krajów afrykańskich i bliskowschodnich okazuje się doskonałą szansą dla przedsiębiorców, którzy pragną wykorzystać swój potencjał oraz rozwinąć prowadzoną działalność.

Używane silniki samochodowe trafiają do wielu państw Afryki. Sporym odbiorcą jest tam między innymi 170-milionowa, dynamicznie rozwijająca się Nigeria, ale wiele części wędruje też do Republiki Południowej Afryki, gdzie szczególną popularnością cieszą się silniki samochodowe o pojemności powyżej 1500 cm3, lecz nieprzekraczającej 3000 cm3. Równie istotna jest dla nas Azja – chłonnymi rynkami na chwilę obecną są, chociażby, byłe Republiki Związku Radzieckiego: Uzbekistan, Turkmenistan, Tadżykistan, Kazachstan oraz Kirgistan.

Podczas gdy w zachodnich krajach dba się o stan pojazdów, ale w całości wymienia się je na nowe, gdy zepsuje się jedna część, to już w Afryce i na Bliskim Wschodzie najczęściej nie dba się o samochody, ale się je naprawia, bo jest to znacznie tańsze. Mechanicy w Afryce rzadko potrafią precyzyjnie określić, który element silnika uległ awarii, często też nie posiadają odpowiednich narzędzi diagnostycznych. Wymienia się więc cały silnik, najczęściej na używany, który przyjechał z Europy.

Jakie rodzaje silników samochodowych eksportujemy?

Prowadzimy między innymi eksport takich silników samochodowych jak: